2013

2013.g 19. maijā Olimpiskajā Sporta Centrā, Rīgā norisinājās starptautiskais Taekwon-do ITF turnīrs – “Atklātais Rīgas Kauss’2013”, kas tiek rīkots jau vairāku gadu garumā. Šoreiz turnīrā piedalījās aptuveni 100 sportisti sparinga (masogi) un tehnisko kompleksu (tul) disciplīnās.

Turnīrā tika pārstāvētas 4 valstu un 13 sporta klubu komandas, kuru vidū bija 2 klubi no Igaunijas, viens klubs no Krievijas un viens no Somijas. Latviju pārstāvēja pavisam 9 sporta klubi, no kuriem Rīgu pārstāvēja klubi – Ki Hap, Skorpions, Eldo Sport, Alex Club, Voktoria-T, LTCS. Tika pārstāvēta arī Ikšķile (klubs Sonkal), Rēzekne (klubs TKD Rēzekne) un Liepāja (klubs K-Sport). Turnīrs notika starptautiskā sporta foruma Baltic Combat games 2013 ietvaros, kas spēja sapulcināt 12 dažādu cīņas mākslu dalībniekus. 8 cīņu veidos norisinājās sacensības, bet 4 tika demonstrēti cīņu mākslu paraugdemonstrējumi.

Atklātajā Taekwon-do ITF Rīgas Kausā, komandu kopvērtējumā ar lielu pārsvaru līdera lomu uzņēmās Rīgas sporta kluba LTCS sportisti, kuri spēja izcīnīt 45 punktus (10 zelta, 6 sudraba un 3 bronzas medaļas). Otro vietu komandu kopvērtējumā izcīnīja sportisti no sporta kluba Do Jang (Pērnava), kuri izcīnīja 15 punktus (3 zelta, 2 sudraba un 2 bronzas medaļas). Kopvērtējuma trešajā vietā ierindojās sporta klubs Hvaran (Tallina) ar 12 punktiem un izcīnītām 3 zelta, 1 sudraba un 1 bronzas medaļām.